Anasayfa Haberler BMW CEO’su Harald Krueger Görevi Bırakıyor
BMW CEO’su Harald Krueger Görevi Bırakıyor

BMW CEO’su Harald Krueger Görevi Bırakıyor

0

BMW’nin CEO’su Harald Krueger’in sözleşme süresi önümüzdeki yıl dolacak. Sözleşmesinin süresini uzatmayı düşünmediğini açıklayan Harald Krueger önümüzdeki yıl CEO’luk koltuğunu devredecek. Koltuğun sahibi olmaya en güçlü aday ise üretim şefi Oliver Zipse.

Bloomberg tarafından mayıs ayında paylaşılan bir raporda BMW yönetim kurulu üyelerinin bazılarının Krueger’in elektrikli otomobillere ve otonom sürüş teknolojilerine gereken önemi vermemesinden şikayetçi olduğu ileri sürülmüştü. 30 Nisan 2020 tarihinde sona erecek olan sözleşmesini yenilemeyi düşünmediğini açıklayan Harald Krueger 2015 yılında görevine başlamıştı. Cuma günü konuyla ilgili olarak açıklama yapan Krueger “BMW Group 27 yıldan bu yana profesyonel yuvam oldu. Şirketin Yönetim Kurulu’nda 10 yıl ve BMW Group’un CEO’su olarak dört yıldan sonra yeni profesyonel uğraşlara yönelmeyi ve uluslararası deneyimimi yeni proje ve girişimlerde kullanmayı hedefliyorum.” şeklinde konuştu.

Krueger’in yerine geçeceği düşünülen isimlerden en önemlisi ise markanın üretim şefi Oliver Zipse. Onun yanı sıra ayrıca mali işler sorumlusu Nicolas Peter ve AR-GE kurulu üyesi Klaus Froehlich’in de ismi adaylar arasında. BMW yönetim kurulu, Krueger’in koltuğuna geçecek olan ismi 18 Temmuz’da gerçekleştireceği toplantıyla belirleyecek.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir