Anasayfa Haberler Önden Motorlu Son Corvette Rekor Fiyata Satıldı
Önden Motorlu Son Corvette Rekor Fiyata Satıldı

Önden Motorlu Son Corvette Rekor Fiyata Satıldı

0

Corvette meraklıları şu sıralar C8’i beklerken şu an güncel model olan ve üretimi durdurulan Corvette C7 aynı zamanda önden motorlu son Corvette modeli olma özelliğini taşıyor. Barrett Jackson müzayedesinde 2.7 milyon dolardan satılan Corvette’in alıcısı otomobillere olan ilgisiyle bilinen Dan Snyder oldu.

inLighten dijital medya şirketinin CEO’su ve Dan Snyder Motorsports’in kurucusu Dan Snyder’ın 2.7 milyon dolara satın aldığı siyah renkte ve önden motorlu Corvette, Barret Jackson müzayedelerinde bugüne kadarki en yüksek teklifi alan otomobil oldu. Snyder “Amerika’nın mirasının önemli bir parçası olduğuna inandığım bu tarihi araçlara bakma sorumluluğunu üstlenmek bir ayrıcalık ve kazanmak heyecan verici. Bana göre, Amerikan işçiliğini, mühendislik mükemmelliğini ve üretim yeteneklerini bu otomobiller gösteriyorlar. Amerikan performans arabaları kaybolan bir ırk ve açık yollar, sınırsız ufuklar ve bireysel özgürlükleri temsil eden benzersiz bir Amerikan sürüş deneyimi sağladıkları için korunmalı ve kutlanmalıdırlar.” diye konuştu.

Oğlu Mitch ile birlikte Dan Snyder, 30 Viper da dahil olmak üzere, yıllar boyunca neredeyse 100 performans aracı topladı. Bunlardan ikisi, Dan Snyder Motorsports tarafından desteklenen bağımsız bir çabanın parçası olarak 2017’de Nürburgring’de yarışan Viper ACR’ler oldu. Ayrıca müzayededen toplanan gelirin asker ailelerine yardım eden vakıflara aktarılacağını da belirtelim.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir