Anasayfa Genel Foto Galeri Klasik Ford Bronco Elektriklendi
Klasik Ford Bronco Elektriklendi

Klasik Ford Bronco Elektriklendi

0

Ford’un ikonik modellerinden biri olan Ford Bronco, Kaliforniya merkezli Zero Labs Automotive tarafından görünümüyle orijinalini aratmayan ancak teknik özellikleriyle günümüze daha uygun hale getirilmiş bir otomobile dönüştürüldü.

Proje için orijinal Bronco’nun mühendisliği tamamen yeniden yapıldı ve otomobil baştan aşağı restore edildi. Araç havacılık kalitesinde karbon fiber kaporta, el işçiliği ile yapılmış kestane ya da bambu ahşap kabin panelleri, lüks deri ya da vegan döşemeler, retro stili dijital gösterge paneli ve binden fazla yeniden tasarlanmış parça ile donatılmış. İkonik gövde şeklinin korunmasının yanı sıra otomobil 70 kWh lityum iyon pil barındırıyor. Pil ikinci seviye şarj özelliği ile 360 beygir kalıcı mıknatıslı AC motoru destekliyor ve 306 km elektrikli sürüş mesafesi sağlıyor. Elektrikli motor beş vitesli manuel şanzımana bağlı.

Bronco’nun off-road yetenekleri Cure ön ve arka diferansiyeller, süspansiyon üzerinde ayarlanabilir Fox bobin ve Brembo altı pistonlu kaliperlere sahip frenler ile daha da gelişmiş. Elektrikli Bronco’nun ayrıca tüm araç tanıları ve kontrolleri gizli bir ekranın arkasında bulunuyor ve kullanıcının akıllı telefonundan görüntülenebiliyor. Zero Labs; pil paketini, yazılımları, kontrol sistemlerini ve başka bazı özellikleri güncellenebilir yaparak Bronco’yu gelecekte elektrikli otomobil teknolojilerinde gerçekleşecek gelişmelere de uyarlanabilecek şekilde tasarlamış.

Elektrikli Ford Bronco ilk etapta sadece 150 adet üretilecek ve şimdiden ön siparişe açıldı. Fiyatlar henüz açıklanmadı ancak 250 binden başlayıp 350 bin dolara kadar çıkabilecek bir fiyat listesi bekleniyor.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir