Anasayfa Haberler Casus Fotoğraflar 2020 Volkswagen Golf Görüntülendi
2020 Volkswagen Golf Görüntülendi

2020 Volkswagen Golf Görüntülendi

0

2020 Volkswagen Golf yani Golf Mk8 ilk kez kamuflajı olmadan kameralara yakalandı. İlk bakışta klasik Golf kimliğinden pek ödün vermediği görülen 2020 Volkswagen Golf yeniliklerini ise detaylarında gizliyor.

Yeni Golf’e ilk bakışta dikkati çeken kısımlar yenilenen ön ve arka aydınlatma grubu tasarımı, yenilenen ön ızgara ve güncellenen tasarıma sahip ön ve arka tamponlar oluyor. Yeni modelde MQB Evo platformunun güncellenmiş bir versiyonu kullanılmış. Bu sayede otomobil 45 kg daha hafif, ayrıca aks mesafesi uzamış ve bu sayede arka koltuklarda daha geniş alan ve daha fazla bagaj kapasitesi sunuyor. İç mekanda yeni güvenlik ve bağlanabilirlik özellikleri bulunuyor. Yeni Golf’ün bir yarı otonom sürüş sistemiyle gelmesi de bekleniyor.

Haziran ayında üretime girecek sekizinci nesil Golf’te turboşarjlı üç ve dört silindirli benzinli ve dizel motorlar sunulacak. Bunun yanı sıra tam ya da yarı hibrit bir versiyon da bekleniyor. Standart versiyondan daha sonra yeni Golf’ün GTI versiyonu da gelecek. Bu versiyonla ilgili henüz yeterli bilgi olmasa da turboşarjlı 2.0 litre dört silindirli 300 beygir güç üretebilen motorla gelmesinin beklendiğini söyleyebiliriz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir