Anasayfa Genel Foto Galeri 2019 Toyota Supra Resmi Olarak Tanıtıldı
2019 Toyota Supra Resmi Olarak Tanıtıldı

2019 Toyota Supra Resmi Olarak Tanıtıldı

0

Uzun bir süredir teaser görüntüleriyle herkesin ilgisini kendi üzerinde çeken 2019 Toyota Supra sonunda resmi olarak tanıtıldı. BMW ile yapılan ortaklık sonucu geliştirilen yeni Supra, Detroit Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı.

İlk olarak 5 yıl önce FT-1 konseptiyle yeni bir Supra modelinin geleceğinin sinyallerini veren Toyota uzun bir bekleyişin ardından Supra meraklılarının heyecanla beklediği tanıtımı gerçekleştirdi. BMW ile ortaklaşa geliştirilen 2019 Toyota Supra, BMW Z4 ile aynı platformu paylaşıyor. 2470 mm aks mesafesi ve 1854 mm genişliğe sahip olan yeni Supra’nın ağırlık dağılımı ise 50:50 oranında. 3.0 litre hacmindeki altı silindirli turbo motoruyla 335 beygir güç ve 494 Nm tork üretebilen yeni Supra bu gücü 8 ileri otomatik şanzıman sistemiyle aktarıyor. 4.1 saniyede sıfırdan saatte 100 kilometre hıza çıkabilen Supra’nın maksimum hızı ise saatte 250 kilometre ile sınırlandırılmış.

Normal ve Sport olmak üzere iki farklı sürüş moduna sahip olan 2019 Toyota Supra, Sport modunda çekiş ve denge kontrol sisteminin otomobile olan müdahalesini azaltırken gaz tepkisini ve direksiyonun ağırlığını artırarak sürücüye daha fazla kontrol sağlıyor. 2019 Toyota Supra kabininde standart olarak 6.5 inçlik bilgi eğlence sistemi bulunduruyor ancak üst donanım paketlerinde bu boyut 8.8 inçe kadar çıkıyor. telefonlar için kablosuz şarj imkanı da sunan yeni Supra’da otonom acil durum freni, trafik işaretlerini algılama sistemi, otomatik uzun farlar, ileri çarpışma uyarısı, adaptif hız sabitleyici, kör nokta uyarısı gibi güvenlik özellikleri de otomobilde hazır olarak bulunuyor.

Avusturya’da üretilecek olan 2019 Toyota Supra’nın standart versiyonunun başlangıç fiyatı ise 50 bin dolar olarak belirlenmiş.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir