Anasayfa Haberler Resmen Tanıtıldı: Lamborghini Huracan EVO
Resmen Tanıtıldı: Lamborghini Huracan EVO

Resmen Tanıtıldı: Lamborghini Huracan EVO

0

İlk modelin tanıtılmasının üzerinden neredeyse 5 senenin geçmesinin ardından Lamborghini’nin yaşayan efsanesi yenilenerek geri döndü. İşte karşınızda Lamborghini Huracan EVO.

Bir Lamborghini’den beklediğimiz tüm özelliklere hatta yer yer daha bile fazlasına sahip olan yeni Huracan EVO karşımıza 5.2 litre hacmindeki V10 motoruyla çıkıyor. Bu motor 640 beygir güç ve 600 Nm tork değeri üretiyor. 1.422 kilogram ağırlığında olan Lamborghini Huracan EVO’nun maksimum sürat değeri saatte 325 kilometre iken sıfırdan saatte 100 kilometreye hızlanmasını ise 2,9 saniyede gerçekleştiriyor. Dört tekerlekten çekiş sistemiyle gelen Huracan EVO’nun en dikkat çekici özelliklerinden birisi de LDVI (Lamborghini Dinamica Veicolo Integrata) sistemiyle geliyor olması. Lamborghini tarafından geliştirilen bu yeni sistem otomobilin tüm kontrolünün sürücüsüne verilmesine olanak sağlıyor. Bunun yanı sıra LPI (Lamborghini Piattaforma Inerziale) sistemi ile otomobilin süspansiyon sistemi dinamik olarak ayarlanabiliyor. Geliştirilmiş direksiyon kontrolü sistemi sayesinde de virajlarda daha iyi performans alabilmek için otomobilin arka tekerlekleri de kontrol edilebiliyor.

Amerika’da 261 bin dolar fiyat etiketiyle piyasaya sunulacak olan Lamborghini Huracan EVO’nun yılın ilk çeyreğinde kullanıcılarıyla buluşması bekleniyor.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir