Anasayfa Haberler Nissan Leaf E+ ile Daha Uzun Menzil
Nissan Leaf E+ ile Daha Uzun Menzil

Nissan Leaf E+ ile Daha Uzun Menzil

0

Elektrikli otomobil segmentinin en popüler temsilcilerinden biri olan Nissan Leaf, yeni tanıtılan versiyonuyla artık eskisinden daha güçlü ve daha uzun menzile sahip. Nissan Leaf E+ hakkındaki tüm detaylar haberimizde.

Gövdesindeki bataryasının 62 kWh’a yükseltilmesiyle menzil değerinde oldukça büyük bir iyileştirmeye kavuşan Nissan Leaf E+ artık eski modeline göre 122 kilometre daha fazla menzil değeri sunuyor. EPA verilerine göre 363 kilometre sunan Nissan Leaf E+ aynı zamanda artık daha güçlü bir motora da sahip. Standart versiyon 110 kW’lık motoruyla 147 beygir değerinde güç üretirken E+ versiyonu ise 160 kW’lık motoruyla 214 beygir değerinde güç üretebiliyor. Ayrıca bu sayede E+ versiyonunun maksimum hızı da yaklaşık yüzde 10 civarında yükselmiş durumda.

Yenilenen şarj sistemi hakkında fazla bilgi vermeyen Nissan yetkilileri E+ versiyonunun tam şarj süresinin standart versiyona oldukça yakın olduğunu söylemekle yetindi. Tasarım olarak Nissan Leaf E+’ı standart versiyondan ayıran detaylar sadece 16 inçlik jantları ve ön kısımda yer alan mavi çizgiler diyebiliriz. Leaf E+’ın satış fiyatı henüz açıklanmadı ancak ocak ayının sonlarında Japonya’da, yıl ortasında ise tüm Avrupa’da satışa çıkacağı kesinleşti.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir