Anasayfa Haberler Casus Fotoğraflar Volkswagen I.D. Hatchback Kamuflajıyla Görüntülendi
Volkswagen I.D. Hatchback Kamuflajıyla Görüntülendi

Volkswagen I.D. Hatchback Kamuflajıyla Görüntülendi

0

Volkswagen’in elektrikli otomobillere yaptığı büyük yatırımlar uzunca bir süredir gündemimizi meşgul ediyor. Yapılan bu yatırımlar ise kendisini ilk kez Volkswagen I.D. Hatchback ile gösteriyor. Test sürüşleri sırasında kameralara kamuflajıyla yakalanan Volkswagen I.D. Hatchback Alman devinin elektrikliye dönüşümü açısından temel taşı sayılabilecek niteliğe sahip.

İlk önce ID konseptiyle ön izlemesi yapılan hatchback modelin ID Neo adını alması bekleniyor. Prototip ağır kamuflajlı olsa da konseptin izlerini takip ettiği anlaşılabiliyor. Buna rağmen hatchback otomobilin daha yuvarlak bir ön tamponu var ve alt hava girişi daha geleneksel. Farlar da yine daha geleneksel ancak konseptin özgün LED gündüz sürüş ışıkları korunmuş. Profil ve camlı kısımlar konsept ile neredeyse tamamen aynı ancak üretim modelinin arka sütunu biraz daha kalın görünüyor. Kaporta da benzer ancak tasarımcılar geleneksel yan aynalara ve kapı kollarına yer vermiş. ID Neo Volkswagen’in yeni MEB mimarisini kullanan ilk model olacak. Bu platform ID Crozz, ID Buzz ve ID Vizzion konseptlerinin üretim modellerinde de kullanılacak.

Pek çok giriş seviyesi elektrikli otomobil önden çekişli sürüş sistemine sahip. Volkswagen ise ID ailesinin büyük kısmının arkadan çekişli ya da dört çekişli olacağını açıkladı. Otomobil üreticisi aynı zamanda ID ailesinin 321 km – 547 km arasında sürüş mesafelerine imkan veren modüler pil paketiyle geleceğini belirtti. Volkswagen performans özelliklerini henüz açıklamadı ancak ilk ID konseptinin 168 beygir üretebilen elektrikli motorla geldiğini biliyoruz. Bu donanımla otomobil sekiz saniyeden kısa sürede sıfırdan 100 km/s hıza çıkabiliyor. Volkswagen daha önce üretim modelinin daha düşük güce sahip olabileceğini söylemişti. Sonucu bekleyip göreceğiz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir