Anasayfa Haberler Audi Sinemayı Otomobillerin İçine Getiriyor
Audi Sinemayı Otomobillerin İçine Getiriyor

Audi Sinemayı Otomobillerin İçine Getiriyor

0

Önümüzdeki ay Las Vegas’ta düzenlenecek olan CES Teknoloji Fuarı’na hazırlanan Audi araç içi eğlence sistemine getirecekleri yeniliği tanıtmaya hazırlanıyor. Otonom otomobilleri hedef alan yeni teknolojide sürücü kabini bir sinema salonuna dönüştürülerek otomobil kendi kendine seyir halindeyken araç içindekilerin keyifli vakit geçirmeleri sağlanacak.

Audi standında ziyarete açılacak araç içi dijital eğlence formatı, gelecekte otonom sürüş gerçekleştiğinde Audi modellerinin bir sinema veya konser salonuna dönmesi öngörüsüne dayanıyor. Markadan yapılan açıklamada, otonom sürüş ile birlikte yolcuların araç içinde boş zamanları olacağı ve bu zamanlarını yeni nesil araç içi eğlence sistemleri ile doldurabilecekleri belirtildi. Audi, detaylarını CES fuarında paylaşılacağı bu konsepte şimdilik “sürüş sırasında eğlence formatı” (on-the-road entertainment format) adını verdi.

Audi, fuarda ayrıca bir başka sistemi “Audi Immersive In-Car Entertainment”i de tanıtıyor olacak. Premium bir sedan modeline entegre edilen sistem, otomobil park halindeyken kullanılabiliyor, sürücü ve yolcuların araç içinde streaming hizmeti veren platformlarda yer alan sinema filmlerini izlemelerini sağlıyor.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir