Anasayfa Haberler Chevrolet Volt Artık Yok
Chevrolet Volt Artık Yok

Chevrolet Volt Artık Yok

0

Devletten aldığı desteğe rağmen mali krizi atlatamayarak dünya çapınca 7 fabrikasını kapatacağını açıklayan General Motors bundan sonra Chevrolet Volt modelini de üretmeyeceğini açıkladı.

General Motors’un ilk hibrit modeli olan Chevrolet Volt bundan yedi yıl önce piyasaya sunulmuştu. Yaşanan maddi sıkıntıların üzerine ilk olarak vazgeçilen model Volt oldu ancak şirket bir yandan gelecek planlarını da askıya almaya başladı. 2019 yılında Volt’un üretiminin durdurulmasının dışında Buick LaCrosse, Chevrolet Impala ve Cadillac CT6 planları da askıya alınacak.

Chevrolet Volt ilk olarak 2011 yılında piyasaya sürülmüş ve çok beğenilmişti. İlk yıl satışları 7600 gibi beklentilerin altında kalsa da sonraki yıllarda yıllık 20 bin üretim seviyesini yakalamıştı. Bugüne kadar toplamda 150 bin adet Chevy Volt satışı yapıldığı ifade ediliyor. Elektrikli araçların önünün açılmasında en büyük pay sahibi modellerden birisi olarak görülen Volt ayrıca en çok satan elektrikli araçlardan da birisiydi. General Motors’un otomobil sektöründe sedanlara ilginin azalması nedeniyle ağırlığını crossover tarzı araçlara vereceği ifade ediliyor.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir