Anasayfa Haberler Beklenen Süper Lüks Crossover Geldi: Rolls-Royce Cullinan
Beklenen Süper Lüks Crossover Geldi: Rolls-Royce Cullinan

Beklenen Süper Lüks Crossover Geldi: Rolls-Royce Cullinan

0

Son bir haftadır ha geldi ha gelecek derken sonunda beklenen gün geldi ve Rolls-Royce Cullinan resmi olarak tanıtıldı. Bakalım dünyanın ilk süper lüks crossover modeli olarak tanıtılan Rolls-Royce Cullinan nasıl.

Cullinan’ın motoruyla başlayalım. Rolls-Royce Phantom ile aynı platformu kullanan Cullinan’ın kaputunun altında 6.75 litre hacimli bir V12 motor kullanılmış. Bu motor toplamda 563 beygir güç ve 850 Nm tork üretebilecek nitelikte. Maksimum hız değeri olarak saatte 250 kilometre verilirken Cullinan’ın sıfırdan saatte 100 kilometre hıza ise kaç saniyede çıkabildiği şirket tarafından açıklanmadı. Cullinan’ın ortalama yakıt tüketim değeri ise 100 kilometrede 15 litre olarak verildi. 2.660 kilogramlık ağırlığa sahip olan Rolls-Royce Cullinan; 5.341 mm uzunluğa, 2.164 mm genişliğe , 1.835 mm yüksekliğe ve 3.295 mm aks mesafesine sahip.

Adını kraliyet tacında yer alan bir mücevherden alan Cullinan, sürücüsüne ve yolcularına sunduğu lüksle bu ismi hakettiğini gösteriyor. Cullian’ın rahatlığı ise daha otomobile binmeden başlıyor. İsteğe göre 40 milimetreye kadar alçalabilen Cullinan’ın amacı sürücüsünün ve yolcularının otomobile rahat binmesini sağlamak. Cullinan’ın içi tabii ki tahmin edebileceğini üzere bolca deri kaplama ve ahşap döşemelerle bezeli. Şampanya kadehleri için kadeh tutucusundan bagajında yer alan ve manzaraya karşı sizi içkinizi yudumlamaya teşvik eden “manzara süiti”ne kadar lükse yönelik pek çok şeyin düşünüldüğü Rolls-Royce Cullinan’ın başlangıç fiyatı 325.000 dolar olarak açıklandı ancak bu fiyat farklı opsiyonlarla 650.000 dolara kadar yükselebilecek.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir