Anasayfa Haberler Aracının Kilometresini Düşürüp Satan Sanıklara Hapis Cezası
Aracının Kilometresini Düşürüp Satan Sanıklara Hapis Cezası

Aracının Kilometresini Düşürüp Satan Sanıklara Hapis Cezası

0

Adana’da sattıkları aracın kilometre bilgilerini değiştirip farklı fiyatla sattığı iddiasıyla yargılanan sanık, vekalet verdiği kardeşi ve arkadaşına nitelikli dolandırıcılık suçlamasıyla Adana 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 2 yıl 6’şar ay hapis cezası ve 5’er bin lira para cezası verildi.

237.500 kilometredeki otomobili sahte ekspertiz raporuyla 140 bin kilometredeymiş gibi gösteren sanıklardan Orçun Fevzi Şahin “Bir sorun olmadığını düşünerek aldık. Kilometresine çok fazla dikkat etmedik. Savaş arabayı kullanamayınca ve motorda da arıza çıkınca, tamirini yaptırıp aracı satışa çıkardık. İnternete ilan verirken üzerinde yazan kilometreyi okuduk öyle ilana yazdık. Kesinlikle aracın kilometresiyle oynamadık.” şeklinde konuştu.

Aracı satın alan Şenol Çiçek ise bu durumu fark ettiğinde sanıklarla 4 bin lira karşılığı anlaşıp şikayetinden vazgeçti ancak açılan kamı davasında sanıkları suçlu bulan mahkeme sanıklar hakkında önce 6’şar yıl hapis ve 6’şar bin lira adli para cezası kararı verdi. Daha sonra müşteki Çiçek’in zararının karşılanmasından ötürü bu cezalar 2 yıl 6’şar aya ve 5’er bin lira para cezasına indirildi.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir