Anasayfa Haberler 3 Tekerlekli Elektrikli ve Havalı: Vanderhall Edison2
3 Tekerlekli Elektrikli ve Havalı: Vanderhall Edison2

3 Tekerlekli Elektrikli ve Havalı: Vanderhall Edison2

0

Edison2 adıyla, Thomas Edison ve Henry Ford’un ortaklığına gönderme yapılan model, bu zamana kadar üretilmiş en hızlı Vanderhall otomobili olma özelliğine sahip. 1900’lü yıllarda prototip aşamasına geçemeyen Ford-Edison ortaklığının 2018 yılında farklı bir temsilciyle asfalta çıkıyor olması da işin manevi anlamda ayrı bir boyutu olarak nitelendirilebilir.

Üzerinde iki adet elektrik motoruyla birlikte gelen Vanderhall Edison2’nin 180 beygir güç ve 325 Nm tork değerlerine sahip olduğunu görüyoruz. 0’dan 100’e hızlanmasını dört saniyede tamamlayabilen aracın erişebildiği maksimum sürat değeriyse 170 km/s civarlarında. Modelin batarya kısmındaysa 30 kWh’lık lityum-iyon paket kullanılıyor. Bu bataryayla tek seferde 320 kilometrenin üzerinde yol kat edebilen Vanderhall Edison2 bunu sadece 635 kilogram olan ağırlık değerine de borçlu diyebiliriz.

Coil-over yapıdaki süspansiyonlarıyla da dikkat çeken modelde Brembo‘nun fren sisteminin kullanılması da atlanılmaması gereken detaylar arasında. İçerisinde ısıtmalı koltuk, çift bölgeli klima ve 600 W Bluetooth özellikli ses sistemi gibi donanımlara 40 litrelik bagaj hacmi eşlik ediyor. İlk teslimatları 2018’in ikinci çeyreğinde yapılacak olan Vanderhall Edison2 34.950 dolardan başlayan fiyatlarla ön siparişte.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir