Anasayfa Haberler General Motors Türkiye’ye Geri Dönmeyi Düşünüyor
General Motors Türkiye’ye Geri Dönmeyi Düşünüyor

General Motors Türkiye’ye Geri Dönmeyi Düşünüyor

0

Bir dönem Türkiye’de de Chevrolet markasıyla başarılı satış rakamları yakalayan General Motors, sürpriz bir kararla Avrupa’dan çekilmişti. Bugünlerde ise otomotiv devinin geri dönüşünün sinyalleri gelmeye başladı.

2013 yılında Chevrolet markasını bünyesinden çıkarmayı planladığını belirten firma, daha sonra Opel ve Vauxhall markalarına yoğunlaşmıştı ancak bu markalar da bu yılın başlarında PSA Group’a satıldı. Opel ve Vauxhall’ın satışlarında yaşanan büyük kayıpların ardından, büyük çoğunluk General Motors’un Avrupa defterini tamamıyla kapattığını düşünüyordu fakat GM CEO’su Mary Barra’dan gelen bir açıklama bunun doğru olmadığını gösterdi.

Detroit Otomotiv Basını Birliği’ne konuşan Barra, General Motors’un Avrupa’ya geri dönüşü mutlaka düşüneceğini belirtti. Hiçbir şeyin bu dönüşü engelleyemeyeceğini belirten Barra ayrıca, markanın otonom ve elektrikli araçlar gibi kendilerini pazarlayabilecekleri fırsatları yakalaması gerektiğini bildirdi.

Barra’nın, markanın Hindistan ve Güney Afrika dışında ek pazarlar bırakması gerektiğini belirtirken, “Uygun geri dönüşler yapmamız gerekiyor. Bunu gerçekleştirecek bir yol bulmamız halinde, nerede iyi bir fırsat yakalarsak oraya yatırım yapacağız” dedi.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir