Anasayfa Haberler BMW Grubu 2017’de Satış Rekoru Kırdı
BMW Grubu 2017’de Satış Rekoru Kırdı

BMW Grubu 2017’de Satış Rekoru Kırdı

0

BMW Grubu yaptığı basın açıklamasında hem kendi satış rekorlarını kırdıklarını hem de kendilerini dünyanın lider premium araç üreticisi ilan ettiklerini açıkladı ancak açıklanan satış rakamlarına bakıldığında küçük bir aldatmaca göze çarpıyor.

BMW Grubu açıkladığı rakamlara BMW, Mini, Rolls-Royce ve BMW Motorrad birimlerinin tüm satış rakamlarını dahil etmiş. Bu değerlere bakıldığında BMW Grubu, ezeli rakibi Mercedes’ten önde görünüyor ancak sadece BMW markasının yaptığı satışlara bakıldığında Mercedes markasının gerisinde kaldığı göze çarpıyor.

Raporun detaylarına baktığımızda BMW kısmıda satışını bir önceki seneye göre en çok artıran modelin BMW’nin SUV modeli olan X-Serisi olduğu göze çarpıyor. Grubun en çok satan ikinci markası Mini olurken Mini markası da 2017’de kendi satış rekorunu kırarak toplamda 371.881 adetlik satış miktarına ulaşmış. Grupraki diğer markaların aksine seneyi düşüşle kapatan Rolls-Royce markası ise 50 ülkede toplamda 3.362 adetlik satış miktarıyla geçen seneye göre yüzde 16,2’lik bir düşüş yaşamış.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir