Anasayfa Haberler Özel Haber Bizim Bildiğimiz Haline Pek Benzemese de İşte DeLorean DR-7
Bizim Bildiğimiz Haline Pek Benzemese de İşte DeLorean DR-7

Bizim Bildiğimiz Haline Pek Benzemese de İşte DeLorean DR-7

0

Geleceğe Dönüş serisinden otomobil meraklısı olsun olmasın herkesin hayranlığını kazanan DeLorean artık gerçekten uçuyor ancak tasarım olarak bizim bildiğimiz haline pek de benzemiyor.

1975 yılında John DeLorean tarafından kurulan şirketin Giorgetto Giugiaro tarafından tasarlanan otomobili o dönem Geleceğe Dönüş serisinin de etkisiyle büyük ilgi toplamıştı ancak bu otomobilin üretimi sadece iki yıl kadar sürmüştü. Şimdi de John DeLorean’ın yeğeni Paul DeLorean tarafından şirket 2012 yılında Aerospace ile anlaşarak uçan otomobil üreteceği hakkında ilk ipuçlarını da vermeye başlamıştı.

Uçabilen otomobil DeLorean DR-7 iki kişilik kompakt bir elektrikli araç olarak tasarlanmış. Altı metre uzunluğunda olan aracın kanat açıklığı ise 5,6 metre ancak kanatları katlanabilir yapıda olduğundan aracın genişliği 2,3 metreye kadar düşebiliyor ve bu sayede garaj ve otoparklara kolayca park edilebiliyor.

Yatay ve dikey kalkış özelliğine de sahip olan DeLorean DR-7 saatte maksimum 386 kilometre hıza ulaşabiliyor ve menzili ise 193 kilometre. Otopilot sistemini de bünyesinde barındıran aracın ne zaman uçuşa hazır olacağıyla ilgili henüz bir açıklama yapmayan Paul DeLorean sadece şimdilik gerçek boyutlu bir prototip üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir