Anasayfa Genel 2017 Lamborghini Aventador S
2017 Lamborghini Aventador S

2017 Lamborghini Aventador S

0

Lamborghini’nin çılgın süper arabası Aventador, yarattığı S ile 2017 senesinde daha da çılgın bir hale geliyor.  Lambo geleneklerini korurken S  lakabı ile karşımıza çıkan Aventador S, yenilenmiş dış dizaynına ek olarak, new four-wheel-steering sistemine geçiyor.

Aventador öncesinde, ilk olarak special edition Centenario’ya kurulan sistem ile daha fazla güç geliyor. V-12 motoru ile Lamborghini’nin yaratacağı gürültüye hazırız!

Aventador’un kalbinde bulunan 6.5 litre V-12 motoru, ekstra 39 beygir gücü eklentisiyle  toplamda 730 beygir gücüne erişiyor.  12 silindir bu canavarın gücünü tartışmaya gerek yok diye düşünüyoruz.  Sonuç olarak Aventador, Dodge’’un 707-hp Hellcat V-8’inden daha fazla güç üretiyor.

Aventador S aynı zamanda güncellemeleri sayesinde sağlamlığını geliştirip, sürüş modlarında daha fazla gelişmiş durumda.  Strada, Sport ve Corsa modlarına ek olarak yeni geliştirilen Ego sürüş modu ile farkını ortaya koyuyor.  Ego sürüş modu ile sürücü sabitliği, tekerlek ve suspansiyon ayarlarını kendisi belirleyebiliyor.

 

 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir