Anasayfa Haberler Sektörden Haberler Nissan’dan Yeni Hibrit Sistemi
Nissan’dan Yeni Hibrit Sistemi

Nissan’dan Yeni Hibrit Sistemi

0

Nissan e-Power isimli yeni hibrit aktarımını tanıttı.  Yeni hibrit oluşumunda büyük satışlar elde edilen Nissan Leaf baz alınırken aynı zamanda benzinli motorun bataryasını şarj etmesine yardımcı oluyor. Nissan Note’un bu teknolojiyi kullanacak ilk araba olacağı açıklanırken, üretimin Japonya’yı kapsayacağını ve Avrupa dışında kalacağı belirtildi.

426159942_nissan_introduces_new_electric_motor_drivetrain_e_power

Peki bu sistem neler yapıyor diye sorgulayacak olursak, elektrikli motor aracılığı ile tekerlekleri kullanıyor,  benzinli motora sahip araçlarda ise batarya dolumuna yardımcı oluyor.

Nissan bu buluşun, küçük ve hafif olduğunu belirtirken, küçük modellere uygulanabilir olduğunu açıkladı.  Küçük bir bataryaya sahip olmasına rağmen,  sistemi ile Leaf’i andırıyor.  E-Power hibrit aktarımı Nissan’ın araştırma ve geliştirme çalışmalarının içerisinde bulunuyor. Elektrik teknolojisi, hibritler ve SOFC araçları için yapılan çalışmalarında bir parçası olmuş durumda!

Nissan e-Power şimdilik sadece Japonya’ya özgü olacak gibi gözüküyor, ancak ilerleyen günlerde Avrupa pazarına girişi gündeme gelebilir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir